Lucian View Feedback About Champion
KMLSoft Network

Lucian

Lucian.png

Lucian

the Purifier

RP: 975Riot Point IP: 6300Influence Points
Bottom
Select Champion of the Year 2013
  • Counters
  • Statistics
  • Legend
  • Mastery
  • Videos
  • Leveling Guide
  • Comments
  • Abilities
  • Tags
Health: 390 (+80 / Per Level) Health Regen: 5.1 (+0.65 / Per Level)
Mana: 230 (+41 / Per Level) Mana Regen: 6 (+0.65 / Per Level)
Energy: 0 Energy Regen: 0
Attack Damage: 46 (+3 / Per Level) Attack Speed: 0.638 (+3.3% / Per Level)
Magic Resist: 30 Movement Speed: 330
Armor: 15 (+3 / Per Level)  
Kadim mi kadim bir güçle donatılmış birer yadigâr olan silahlarıyla, Lucian; yaşayan ölülerin yarattığı tehlikenin karşısında duran, yılmaz bir bekçi. Sahip olduğu katı kararlılıktan, arındıran saldırılarıyla yok ettiği, akla hayale sığmaz dehşetler karşısında bile asla taviz vermiyor. Lucian’ın kasvetli bir görevi var: Öte tarafa geçemeden hapis kalmış varlıkların ruhlarını temizlemek; bu talihsiz ruhların arasında, Lucian’ın biricik aşkı da var.

Lucian ve eşi Senna, tıpkı kullandıkları ikiz silahlar gibi, aynı hamurdan yapılmıştı. Birlikte yıllar boyunca Runterra’yı kötülüklerden arındırarak, karanlığı aydınlattılar ve menfur güçlerin kirlettiği ruhları arındırdılar. Onlar, birer doğruluk ışığıydı: Senna, bu davaya bağlılıktan asla vazgeçmedi; Lucian’ın nezaketi ve sıcaklığı ise kurtardıkları pek çok kişinin yüreğinde yer etti. Bir elmanın iki yarısı olan karı koca, ayrılmaz bir ikiliydi.

Lucian ve Senna’nın tanık olduğu korkunç şeyler benim diyen savaşçıları bile sarsacak güçte idiyse de, Gölge Adaların yarattığı dehşetin yanında önemsiz kalıyordu. O lanetli bölgenin sakinleri Runeterra’ya yayılmaya başladığında, Lucian ve Senna buldukları yerde onları ortadan kaldırdı. Bu, kasvetli bir işti; ama korkusuz çift, hayatta kalmayı başardı… ruh koleksiyoncusu Thresh’le karşılaşana kadar. Lucian ve Senna daha önce de böylesi korkunç varlıklarla karşılaşmıştı; ama onların hiçbiri, bu kadar sinsi ve acımasız değildi. Korkunç savaş devam ederken, Thresh beklenmedik bir hamle yaptı. Lucian, dehşet içinde yaratığın Senna’yı gafil avlamasına ve ruhunu tutsak almasına tanık oldu. Hiçbir şey biricik eşini geri getiremezdi. Senna yitip gitmişti; Lucian, hayatında ilk kez, bu göreve yalnız çıkmak zorundaydı.

Zincirli Gardiyan, Lucian’ın hayat arkadaşını alarak, Gölge Adaların en tehlikeli düşmanını ortaya çıkarmıştı. Lucian karanlık bir metanete sahip, Runeterra’yı yaşayan ölülerden temizlemek için her şeyi yapacak birine dönüşmüştü. Senna'nın anısına, Lucian eşinin silahını aldı ve görevi tamamlamaya yemin etti. Şimdi iki yadigârı da kullanan Lucian, Gölge Adalar’dan gelen yaşayan ölülerle savaşıyor ve onların ruhlarını temizliyor. Senna'nın ruhunun kaybolduğunu biliyor; ama bir gün eşini huzura kavuşturacağı umuduna sımsıkı sarılıyor.

''Minnettar olmalısın. Seni yok ederek, ebedi eziyetten kurtarıyorum.''
– Lucian

Abilities

Level

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18
P Lightslinger Passive
Q Piercing Light
W Ardent Blaze
E Relentless Pursuit
R The Culling
Lucian_Passive.png

Lightslinger

P

Whenever Lucian uses an ability, his next attack becomes a double-shot.

LucianQ.png

Piercing Light

Q

Cost: 60/65/70/75/80 Mana 
Range: 570
 

Lucian shoots a bolt of piercing light through a target.

Shoots a bolt of piercing light through an enemy unit, damaging enemies in a line for 80/120/160/200/240 (+0) (60/75/90/105/120% of bonus Attack Damage) physical damage. Deals 75% damage to minions.

LucianW.png

Ardent Blaze

W

Cost: 60 Mana 
Range: 1000
 

Lucian shoots a missile that explodes in a star shape, marking enemies. Lucian gains Movement Speed for attacking marked enemies.

Fires a shot that explodes upon enemy contact or reaching the end of its path. The explosion deals 60/100/140/180/220 (+90% Ability Power) (+0) magic damage and marks enemies for 6 seconds.Damaging marked targets grants Lucian 40 Movement Speed for 2 seconds.

LucianE.png

Relentless Pursuit

E

Cost: 60/45/30/15/0 Mana 
Range: 445
 

Lucian dashes a short distance, removing all slow effects.

Dashes a short distance, removing all slow effects.If The Culling kills an enemy champion, the cooldown of Relentless Pursuit is reset.

LucianR.png

The Culling

R

Cost: 100 Mana 
Range: 1400
 

Lucian unleashes a torrent of shots from his weapons.

Lucian moves freely while firing rapidly in a single direction for 3 seconds. His shots collide with the first enemy they hit and each do 40/50/60 (+10% Ability Power) (+25% bonus Attack Damage) physical damage. The number of shots scales with his Attack Speed.
Total over 0 shots: 0 physical damage. The Culling does 400% damage to minions.Lucian may use Relentless Pursuit during The Culling.Reactivate The Culling to cancel early.