Xerath View Feedback About Champion
KMLSoft Network

Xerath

Xerath.png

Xerath

the Magus Ascendant

RP: 975Riot Point IP: 6300Influence Points
Mid
Select Champion of the Year 2013
  • Counters
  • Statistics
  • Legend
  • Mastery
  • Videos
  • Leveling Guide
  • Comments
  • Abilities
  • Tags
Health: 380 (+80 / Per Level) Health Regen: 4.5 (+0.55 / Per Level)
Mana: 250 (+45 / Per Level) Mana Regen: 7 (+0.6 / Per Level)
Energy: 0 Energy Regen: 0
Attack Damage: 51.66 (+3 / Per Level) Attack Speed: 0.625 (+1.36% / Per Level)
Magic Resist: 30 Movement Speed: 340
Armor: 12 (+3.5 / Per Level)  
Eskilerden de eski Shurima uygarlığında, Xerath adlı bir büyücü, önüne geçilemez bir tutkuyla büyü yapıyordu. Yeteri kadar güç elde ederse, Runeterra'nın kalbine bakıp tarihin ve evrenin geri kalanının sırlarını görebileceğine inanıyordu. Böyle büyüler ölümlü bedenlerin sınırları dışında kalıyordu; ama Xerath sonsuz güce giden yolda saplantılı bir şekilde ilerliyordu. Kaydettiği her ilerlemeyle biraz daha güçleniyordu; ama bunun bir bedeli vardı. Xerath'ın artan sihir güçleri, bedenini harap ediyordu. Çaresiz kalarak, ölmekte olan bedenini aşmasını sağlayacak tehlikeli bir ayine kalkıştı. Sonuçta ya ölümsüz olacak, ya da kendi kendini yok edecekti. Ayinde açığa çıkan şiddetli büyüler Shurima'yı yakıp yıktı. Ama toz toprak dağıldığında, saf büyü enerjisinden oluşmuş aşkın bir varlık olarak Xerath ortaya çıktı.

Et ve kemikten yapılma vücudundan kurtulmuş olan Xerath, neredeyse sınırsız miktarda gücü kontrol edebiliyordu. Ama kargaşa yaratan ritüelinin ardından, Shurima büyücüleri Xerath'ın insan hayatına karşı kayıtsızlığının krallığı yıkacağından korkmaya başladılar. Korkunç bir mücadeleden sonra Xerath'ı kontrol altına aldılar; ama üstün vücudunu yok edemediler. Bunun yerine onu büyülü bir lahite kapatıp, yer altındaki bir mezara gömdüler. Çağlar geçti, uygarlıklar kurulup yıkıldı ve Xerath'ın mahkumiyeti akıllardan çıktı. Xerath'ın gücü yüzyıllar boyunca lahiti aşındırıp büyüsünü zayıflattı. Sonunda, iradesiyle bir büyü patlaması yaratıp hapishanesini parçaladı. Ama, parçalarında Xerath'ı ve gücünü barındıran çekirdek kısmı yok olmadı. Bu yükten kurtulmak isteyen Xerath, Valoran'ın enerji merkezlerinin büyüsüne çekildi ve güçlerini yutabildiğini farketti. Ama merkezlerin bekçileri vardı: sihirdar diye bilinen alt seviye büyücüler. Xerath hapishanesinden gerçek anlamda kurtulmak için ihtiyaç duyduğu anahtara, ancak onların güvenini kazanarak ulaşabileceğini biliyordu. Gücünü League of Legends'a (Efsaneler Ligi) sundu.

'İntikama ihtiyacım yok. Zaman Shurima büyücülerini yıkıp geçmiş; tek hayatta kalan benim.”
-- Xerath, Yüksek Büyücü

Abilities

Level

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18
P Ascended Form Passive
Q Arcanopulse
W Locus of Power
E Mage Chains
R Arcane Barrage
Xerath_AscendedForm.png

Ascended Form

P

Xerath feeds on arcane power, making him increasingly resilient to physical harm. He converts 15% of his Ability Power into Armor.

XerathArcanopulse.png

Arcanopulse

Q

Cost: 65/70/75/80/85 Mana 
Range: 1025
 

Fires a long-range beam of energy, dealing magic damage to all targets hit.

Fires a long-range beam of energy, dealing 75/115/155/195/235 (+60% Ability Power) magic damage to all targets hit.

XerathLocusOfPower.png

Locus of Power

W

Cost: No Cost 
Range: 1600
 

Xerath immobilizes himself near a source of magical power, increasing the range of all spells and causing his magic damage to ignore a percentage of his target's Magic Resist. When the effect ends, Xerath's Movement Speed is increased for 2 seconds.

Xerath immobilizes himself near a source of magical power, increasing the range of all his spells and causing his magic damage to ignore 16/22/28/34/40% of his target's Magic Resist. Lasts 8 seconds or until toggled off.When the effect ends, Xerath's Movement Speed is increased by 35% for 2 seconds.

XerathMageChains.png

Mage Chains

E

Cost: 70/75/80/85/90 Mana 
Range: 650
 

Deals magic damage to an enemy and marks them with Unstable Magic. The next spell Xerath strikes this enemy with stuns them.

Deals 70/120/170/220/270 (+80% Ability Power) magic damage to an enemy and marks them with Unstable Magic.
Unstable Magic: The next spell Xerath strikes this enemy with stuns them for 1.5 seconds.

XerathArcaneBarrageWrapper.png

Arcane Barrage

R

Cost: 150/180/210 Mana 
Range: 1100
 

Calls down a blast of arcane energy, dealing magic damage to all enemies in an area. May be cast up to three times before going on cooldown.

Calls down a blast of arcane energy, dealing 125/200/275 (+60% Ability Power) magic damage to all enemies in an area. May be cast up to three times within 12 seconds before going on cooldown.